Surrealistické krajiny Chameleo. Never Sol vydává druhé album

Never Sol ve studiu Never Sol ve studiu Michaela Karásková

Sára Vondrášková alias Never Sol vydává druhé řadové album s názvem Chamaleo. 11 písní, které nahrála v strahovské audio-botanické svatyni, se opírá o zvuk analogových syntezátorů promítajících se v melancholických harmoniích. Křtít se bude svébytný ekosystém na konci října v Paláci Akropolis.

Druhé album má za cíl posluchače přenést do surrealistických krajin vytvořených pomocí vrstvením hlasů, syntezátorů a samplů zvuků nahrávaných ve městech i na samotách. Po debutu Under Quiet se Never Sol „pustila do objevování nových možností svého hlasu, kromě hypnotizujících nižších poloh, které jsou pro ni charakteristické, posluchači uslyší i ty nejvyšší, ve kterých jako by se hlas rozběhl po hladině, rozdvojil se a získal úplně novou energii,” uvádí průvodní zpráva. 
„Na albu jsem se rozhodla používat jen hardwarové syntezátory, hlas a samply nejrůznějších zvuků, které jsem si několik posledních let nahrávala na rekordér. Důležitý byl pro mě přesun pryč od počítačové obrazovky k práci s hardwarem a využívání počítače pouze jako nahrávacího a editačního rozhraní. Byl to osvobozující krok a cesta k ujasnění si vlastního zvuku a světa,” uvádí Vondrášková.

Never Sol nahrávala album ve svém podkrovním strahovském studiu, obklopena zahradou, rostlinami a syntezátory. „Nikdo jiný do práce na albu za celý proces od začátku do konce nijak nezasahoval, a tak je to můj niterný pohled na svět okolo a otisk mého vnitřního světa a fantazií do zvuku.”

Na křtu v pražském představí svůj nový set, který odehraje v trojčlenné sestavě, jíž kromě ní dále tvoří David Herzig (baskytara a syntezárory) a Jakub Šindler (drum pady). Atmosféru bude dokreslovat speciální light design v režii Martina Špetlíka.

Křest Never Sol + Touchie Touchie, Praha – Palác Akropolis, 31. 10. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.