T-Mobile otvírá fond na podporu českých interpretů

Sunshine, Brno, 12. 11. 08, foto Zuzka Balounová Sunshine, Brno, 12. 11. 08foto: Zuzka Balounová

Český telekomunikační operátor T-Mobile přichází s revolučním fondem, který by měl výrazně pomoci situaci na české hudební scéně. Projekt spočívá ve finanční podpoře interpretů - letos mezi ně bude rozdělen jeden milion korun a každá vybraná kapela navíc získá marketingovou podporu, jejíž minimální výše bude 1,5 milionu korun. "T-Mobile se dlouhodobě věnuje podpoře české hudební scény. Vždycky jsme se snažili hledat nové cesty, které by byly zajímavé jak pro kapely, tak pro fanoušky," říká ředitel řízení kategorie a produktů společnosti T-Mobile, Jiří Hašek.

Interpretům, kteří budou mít možnost spolupracovat s tímto fondem, bude také umožněno digitálně prodávat jejich nové desky prostřednictvím portálu t-music. Fanoušci budou za tato alba platit dle svého uvážení a vybrané peníze poputují přímo k interpretům. T-Mobile navíc vybranou částku zdvojnásobí.

Interpret si také bude moci předem určit, na jakou věc bude chtít peníze použít - v nabídce je kupříkladu tvorba videoklipu, vytvoření nového webu, či uspořádání klubového koncertu.

Prvním průkopníkem se stala kapela Sunshine, jejíž novinku Karmageddon si nyní můžete na webu t-music stáhnout. Po letních prázdninách pak bude stejným způsobem k dostání již šestá řadová deska pardubické Vypsané fiXy.

Více informací o fondu naleznete zde.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.