Tahle kočka není mrtvá. My Dead Cat vysílají energií napěchované Simple Songs

My Dead Cat My Dead Cat Marcel Skýba

V jednoduchosti a přímočarosti je krása. To by mohlo být heslo nejnovější nahrávky brněnských My Dead Cat s názvem Simple Songs. Kolektiv, který si oblíbil „předvánoční releasy“, ji vydává téměř na den přesně po loňském splitu s Wild Tides.

„Na tomto albu si chceme pohrát s pojmem power pop. Výsledkem jsou jednoduché a zapamatovatelné skladby s pozitivním poselstvím, které jdou hrát rychle a agresivně, ale přitom jsou žánrově rozkročenější, než bývá obvyklé,“ zaznívá z tábora My Dead Cat a první poslechy jim dávají za pravdu. Přímočará punková energie, která se nebojí výletů do příbuzných kytarových žánrů a nostalgicky vzpomíná na zlatá léta indie rocku, je koncentrovaná v osmi skladbách, jež kapela zvládla natočit během jednoho divokého pátečního večera. Refrény na první dobrou, eruptivní riffy a tři propocená trička naráz, závěr v drogovém psychedelickém oparu.

První vlnu Simple Songs zachytíte na Bandcampu a na kazetě, zkraje příštího roku pak bude následovat vinyl jakožto premiérový release nového labelu Rusty Chord Records. O zvuk a garážovou špínu alba se přitom postarala nejen kapela samotná, ale také mastering Ondřeje Ježka a mix Rhyse Braddocka (Metronome Blues). My Dead Cat slibují na jaro několik koncertů a poté tvůrčí spánek. Ostatně, kočky dřímou často a rády.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.