Listopad v Kopřivnici: Kalle, Places, My Dead Cat a další

Kalle Kalle Marcel Skýba

Někteří jí říkají čajovna, jiní jí zvou klub. Tak či onak servíruje kopřivnická Mandala na listopad opět pádné důvody vydat se na návštěvu do malého města na úpatí Beskyd. Nadílka potěší zadumané tichošlápky i milovníky riffů brněnského podzemí.

V sobotu 12. listopadu přijede návštěva z druhého konce republiky, táborští Kalle. Intimní, a přesto k prasknutí napnutá, koncentrovaná nálož emocí na pomezí slowcoru a drone písničkářství už nějakou dobu na koncertech hraje nejen z obývákového debutu Live from the room, ale také z chystané druhé desky. S ohledem na to, že její vydání se blíží, se dá očekávat, že Veronika Buriánková a David Zeman zahrají vedle osvědčených „hitů“ i reprezentativní počet neoposlouchaných novinek. Na rytmičtější a popovější strunu pak toho večera zabrnkají ostravští talentové Places, kteří potvrzují momentální zlatý věk alternativní scény ve Slezsku.

O týden později, 19. listopadu, bude v Mandale o poznání živěji. Ve spolupráci s Emergency of Sound se tam totiž odehraje malá velká showcase brněnských alternativních kytar. Pod kotel přihodí My Dead Cat se svým značně noisovým post-punkovým rock'n'rollem, v brněnských klubech kultovní Tummo, pohybující se na pomezí stoneru a sludge metalu, a čerstvá indierocková záležitost Ette Enaka.

Kalle + Places, Kopřivnice – Mandala, 12. 11. 16
My Dead Cat + Tummo + Ette Enaka, Kopřivnice – Mandala, 19. 11. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.