Organisté v Atriu. Startuje série koncertů šitá na míru baroknímu kostelu

Lazer Viking Lazer Viking

V nové sérii Atria na Žižkově pojmenované The Organists hrají hlavní roli varhany a komorní prostor tamního barokního kostela. Každý z vybraných interpretů připravuje svébytný hudební projekt na míru prostoru. Jako první varhaníci se již ve čtvrtek 27. dubna představí Irena a Vojtěch Havlovi. Poté se v Atriu představí Never Sol, cenou Anděl čerstvě oceněný Lazer Viking (s projektem FOURTUNA) a také Bariel, TMA a Terezie Kovalová.

Cílem pořadatelů je nejen oprášit samotný nástroj, ale také posunout jeho vnímání do nového kontextu. Atrium se proto rozhodlo pozvat ke spolupráci současné české umělce tvořící na pomezí žánrů. „Pro sérii jsem zvolila čtyři hudební projekty. Každý z nich je jedinečný a všichni umělci pojímají svou práci s nástrojem a prostorem jinak. A pokud se o této skupině dá něco s jistotou říct, tak je to, že je nečekaná a nesourodá. Cílem série je nahlédnout možnosti samotného prostoru, objevit potenciál varhan a volné interpretace a nabídnout posluchačům široký rozptyl tvůrčích přístupů,“ říká dramaturgyně Jana Gajová.

Jednotlivé koncerty jsou neopakovatelnou událostí nejen díky hudebnímu obsahu, atmosféru dokreslí speciální scénografie. Prostory Atria tak ovládne minimalistický light design Pavly Beranové anebo sakrální scénografie Lukáše Kalivody. Vizuální stránku The Organists zastupuje lightdesignerka Valeriia Riazanová.

Podrobné informace k jednotlivým koncertům nabízí stránky Atria.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.