Thundercat nabídne Praze a Bratislavě moderní fúzi jazzu a elektroniky

Thundercat, Pohoda Thundercat, Pohoda Libor Galia

Stephen Bruner je vyhledávaným virtuózem, osobitým basistou, jehož jméno a rukopis se lehce odkrývá na albech Erykah Badu, Flying Lotus, Suicidal Tendencies anebo Kendricka Lamara. Za spolupráci s Kendrickem Lamarem na skladbě These Walls získal letos Grammy. Svou sólovou tvorbu pod jménem Thundercat opět představí také Praze a Bratislavě.

Thundercat zatím vydal tři alba na labelu Brainfeeder, za tímpřitom stojí hudebník a producent vystupujícím pod pseudonymem Flying Lotus, s nimž Brunnera pojí tvůrčí přátelství a časté vzájemné spolupráce. Zatím poslední, loňské album The Beyond / Where the Giants Roam představil v létě také na Pohodě. Na Slovensko se hudebník vrátí nejprve a zároveň s ním přijedou i Dennis Hamm (klávesy) a Justin Brown (bicí), přičemž se proslýchá, že další album je na spadnutí.

Rodinné podhoubí má Stephen výrazné, jeho otec Ronald Brunner starší hrával třeba s Dianou Ross, jeho bratr Ronald Brunner mladší je pak držitelem zlatého gramofonu za spolupráci se jmény jako Stanley Clarke či Wayne Shorter. „Práve brata uvádza 32-ročný basgitarista ako svoju najväčšiu inšpiráciu,“ uvádí pořadatelé slovenského koncertu. Ještě předtím, než se ze Stephena stal Thundercat, hrával v No Curfew či právě s bratrem v punkových Suicidal Tendencies. „Neskôr však zistil, že ho zo všetkých žánrov napĺňa skôr jazz a experimenty s ním.” Od té doby se portofolio spoluprací značně rozšířilo, hudebník se začal podílet na nahrávání a na koncertech s Bilal, Erykah Badu anebo Kendrickem Lamarem. Zákulisí vystoupí ze stínu v dubnu.

Thundercat, Bratislava – Ateliér Babylon, 3. 4. 17
Thundercat, Praha – Lucerna Music Bar, 5. 4. 17 

TAG:

Související články

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.