Tommy Cash z Estonska předvede Brnu svou ulítlou show

Tommy Cash Tommy Cash

„Nemusíš být krásný proto, abys byl krásný,”  zní motto rappera Tommyho Cashe, nepředvídatelné postavičky, jež na svých východoevropských kořenech staví svou extravagantní image. Tepláky Adidas, tenký knírek, angličtina s vyexponovaným východním přízvukem a bizarní taneční kreace jsou jeho poznávací znamení. Do Česka se vrací poté, co loni na podzim ovládl Prahu.

„Pro mě je to něco hlubšího, ukazuje to, odkud pocházím a kdo jsem,” vysvětluje Tommy. Konkrétně je to estonské hlavní město Tallinn, kde se dostal od výtvarného umění přes módu až k tanci a nakonec i rapu. Hudbu začal tvořit kolem roku 2011, ovlivněn interprety jako Kanye West či Pharell Williams. Postupně si však vybudoval vlastní svérázný styl, který kombinuje trap s elektronikou. Na brněnskou Flédu přiveze Cash nový materiál navazující na úspěšný debut Euroz Dollaz Yeniz. Z toho také pochází níže přiložený klip, který patřičně zprostředkovává postsovětskou kulturu, Tommymu tak blízkou.

Tommy Cash, Brno – Fléda, 23. 3. 17

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.