PopMesse v Brně už tento víkend. Bohudík!

Grove Grove foto: Khali Ackford

Již potřetí se v širším brněnském centru před fotbalovým stadionem za Lužánkami a v přilehlém Bobycentru uskuteční festival PopMesse s mezinárodním line-upem. Ve dnech 28. a 29. července v Brně vystoupí jména jako Young Fathers, Spiritualized, Max Cooper, Hudson Mohawke, Helena Hauff či Tommy Cash. Taneční parket rozjede čerstvý objev britské klubové scény Grove, snoubící ve své tvorbě tučné jungleové nebo dancehallové beaty s nespoutaným punkovým přístupem.

„Mám radost, že se nám daří budovat festival, který propojuje současnou populární hudbu a vytváří akci s komunitním přesahem. Do Brna se sjedou exkluzivní hudební projekty, které jinde v ČR nepotkáte. Na festivalu přivítáme téměř padesát umělců z celého světa, kteří vystoupí na celkem pěti pódiích. Programovou novinkou je diskusní zóna časopisu Respekt a ve spolupráci s Moravskou galerií opět chystáme odpočinkovou zónu,“ komentuje dramaturg festivalu Tomáš Kelar.

KOKOKO!, foto PopMesse KOKOKO!foto: PopMesse
Kromě výše zmíněných hvězd elektronické hudby, psychedelického rocku a současného rapu přijedou třeba šedesátkovým soundem protkaní Panda Bear & Sonic Boom. Z české scény festival nabídne již zavedené umělce jako jsou například Ventolin, Annet X, 58G, Kalle či Lazer Viking. Na PopMesse dorazí i hudební projekt Sunnbrella, za kterým stojí David Žbirka, syn slavného slovenského hitmakera.

Hudební program bude ve festivalovém areálu probíhat také na dvou stagích v režii brněnských klubů Fléda a Kabinet Múz. V pátek a sobotu navíc Fléda připravuje celonoční Off Messe afterparty.

V rámci doprovodných aktivit se návštěvníci Pop Messe mohou každý festivalový den vždy ve 14 a 17 hodin zúčastnit komentované procházky po sportovním areálu Za Lužánkami s historičkou architektury Šárkou Svobodovou a dozvědět se o jeho minulosti.

Více informací o vstupném a kompletním programu najdete na festivalovém webu.

PopMesse 2023, Brno – Bobycentrum a okolí stadionu Za Lužánkami, 28.– 29. 7. 23

 

 

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.