Trigger club: série koncertů a workshopů v Paláci Akropolis

Hellwana, Moody Moon Noize vol. 2 Hellwana, Moody Moon Noize vol. 2

Trigger Club chce být místem, kde se potká nové umění s důležitou reflexí, zábavou i respektem, uvádí pořadatelé novou sérii v Paláci Akropolis. Na obnovené malé scéně spolu s kolektivem Trigger, který vychází z pražské Synth Library, uspořádají sérii „intimních a vlídnějších” událostí slibujících prostor důležitým novým hlasům. Postupně se představí Hellwana a DJ Zey (20. 9.), Fejbs a Jmeah (26. 10.) a Arleta a Klara Wodehn (16. 11.).

Série Trigger Club naváže na podcast Rovnice emancipace mapující revoluční a osvobozující myšlenky v současné hudbě z produkce Mary C a Institutu úzkosti. „Rap, grime, trap, africké klubové rytmy, r'n'b i neo-soul a témata identity, intimity, sebepoznávání, moci, křehkosti, temnoty, klimatické krize i společenských rolí a změn,” nastiňuje žánry a témata série Mary C.

Před samotným koncertem začínajícím o deváté se vždy od šesté s vystupujícími bude možné potkat ve zkušebně. Během workshopu budou probíhat diskuse o tvorbě a tvůrčím procesu a společnými silami s návštěvníky vznikne zine, který má vyjít v prosinci.

Na prvním setkání Hellwana (výherkyně exportního projetku Czeching) poprvé zahraje skladby z připravovaného alba a Zey namíchá africké klubové rytmy s hiphopem a punkem.

Trigger Club: Hellwana + DJ Zey, Praha – Palác Akropolis, 20. 9. 21
Trigger Club: Fejbs a Jmeah, Praha – Palác Akropolis, 26. 10. 21
Trigger Club: Arleta + Klara Wodehn, Praha – Palác Akropolis, 16. 11. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.