U2 překvapivě vydali album. Neohlášeně, po pěti letech, během konference Apple

U2, foto Universal U2foto: Universal

Megalomani U2 v čele s Bonem se spolčili s megalomany z firmy Apple. Během včerejší dvouhodinové konference došlo kromě představení technologických pokroků, mezi něž patřilo oznámení nového modelu telefonu iPhone a hodinek Watch, i na „největší vydání alba všech dob“ – tedy alespoň dle slov Tima Cooka, generálního ředitele vizionářské společnosti.

Dříve prakticky neohlášené vydání přišlo po dva roky staré zprávě, že irští rockeři novinku tvoří s producentskou taktovkou Danger Mouse. Na konci třináctého alba je zajímavým zpestřením duet Bona s Lykke Li. Album pojmenované Songs of Innocence je nadto zdarma ke stažení, příznačně však pouze pro majitele iTunes (či spřízněných produktů). Na události Apple skupina zároveň zahrála skladbu The Miracle (of Joey Ramone).

Když se Apple store na chvíli vypnul, aby… lidé zůstali napjatí na střípky z konference a její výsledky, s jeho znovuotevřením sice přibyly dvě položky, avšak jedna legenda zmizela. Přehrávač iPod Classic nečekaně přestal být v prodeji, čímž z nabídky zmizel poslední klasický přehrávač s typickým ovládacím kolečkem a kapacitou vyšší než 64 GB (současné maximum).

Songs of Innocence přichází pět let od No Line on the Horizon a můžete jej stahovat zcela zdarma. Pokud té reklamy nebylo dost, další si k albu můžete přehrát zde.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.