Umění v městské divočině - Sum of Sun v karlínském Přístavu

Zušlechtěný prostor Přístavu 18600 na břehu Vltavy v pražském Karlíně čeká skoro celý týden uměleckého tvoření ve spolupráci s ukrajinskými hosty. Výstava The Hidden Worlds a především workshop zaměřený na umění v zelených zónách města naplní následujících šest dní až do neděle. Zahajuje se právě dnes vernisáží a seminářem s odborníky na Land Art Tetianou Manziuk a Myroslavem Vaydou.

Sum of Sun: Landart v městské divočině

Projekt se věnuje tématu městských zelených zón a pracuje s kombinací přírodních elementů ve velkých městech, jejich vliv na chápání domova, vlastního a sdíleného prostoru a životního prostředí. Projekt se soustředí na dvě zelené oblasti v našich městech – Holosiivsky Les v Kyjevě a ArtPark Přístav 18600 v pražském Karlíně.

Šestidenní workshop večer doplní i hudební vystoupení, ve čtvrtek 27. srpna zahraje dvojice Kaplan Bros. (jinak součást Vložte kočku) a ukrajinská Zapaska. Páteční večer se o hudební produkci postarají čeští a ukrajinští Djs, kteří představí také remixy lidových písní sesbíraných v různých regionech Ukrajiny. Na neděli je připraveno divadlo pro rodiny.

Více informací a podrobný program události hledejte tady. Akce v Přístavu 18600 jsou tradičně zdarma, můžete na ně přispět vyšší první útratou v přilehlém baru.

Sum of Sun: Landart v městské divočině, Praha – Přístav 18600, 25. - 30. 8. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.