V Praze i Brně se uskuteční koncerty na podporu vytopeného klubu Jazz Dock

Jazz Dock nad vodou Jazz Dock nad vodou

Pražský Jazz Dock byl při povodni tak zasažen, že jeho prostory vyžadují rozsáhlou rekonstrukci. V nejbližších dnech se však uskuteční dva koncerty, které mají klubu pomoci k brzkému znovuotevření.

První z nich se uskuteční 11. června v pražském Lucerna Music Baru. Za nápadem stojí skupina jazzových hudebníků, účinkující vystoupí bez nároku na honorář a výtěžek ze vstupného půjde na opravu Jazz Docku. Klub přijdou podpořit nejen jazzoví umělci, mezi které budou patřit Lenka Dusilová&Beata Hlavenková, Yvonne Sanchez, Libor Šmoldas Quartet, Marta Töpferová, David Dorůžka a Tomáš Liška, Zeurítia, Lanugo, Aneta Langerová, Dan Bárta & Robert Balzar Trio. Vstupné bude dobrovolné.

Do benefičních akcí se zapojuje také brněnský klub Stará Pekárna. Zde se bude 19. června konat koncert cool jazzového sexteta MulliGang a česko-norského kvarteta vedeného trumpetistou Didrikem Ingvaldsenem. Hudebníci se zřekli honorářů, celý výtěžek ze vstupného tak připadne pražskému klubu Jazz Dock. Základní cena lístku je 100 Kč a lze je zakoupit v předprodeji Student Agency v Domě pánů z Lipé nebo v Indies. Pokud chcete přispět více, můžete vstupenky pořídit v předstihu na baru Staré Pekárny nebo v den koncertu.

Didrik Ingvaldsen patří k nejznámějším norským jazzmanům. Se svým projektem NOCZ Quartet natočil debutové album Toys, Toys, Toys and Toys, které vychází právě tento měsíc.

Jazz Dock nad vodou, Praha – Lucerna Music Bar, 11. 6. 13

Mulligang + NOCZ Quartet (Benefiční koncert ve prospěch spřáteleného pražského jazzového klubu Jazz Dock), Brno – Stará Pekárna, 19. 6. 13

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.