Vánoční živá scéna

Vánoční živá scéna

Po delší odmlce se vracíme s přehledem několika předvánočních tipů na koncerty, večírky a zajímavé akce, které můžete do Štědrého dne ještě navštívit. Ačkoliv Ježíšek je skoro za dveřmi, nabídka je to velmi pestrá. Tak dopečte cukroví, zabalte dárky a hurá do klubů.


pátek 16/12

Koncert B4 - Die Mitternachtsmaus /// Studio Paměť /// Praha

FB událost

Analogové techno, krautrock, psychedelická elektronika a německé texty oblékají do nového hávu písně The Plastic People of The Universe. Živou verzi loni vydaného alba Die Mitternachtmaus můžete slyšet ještě dnes v podání projektu B4 ve Studiu Paměť na Soukenické v Praze.

HRTL, Buki a Chef 3000 /// Basement Music Club /// Brno

FB událost

Ještě naposledy v tomto roce slibuje pořádně ošoupat boty brněnský resident Leoš Hort se svým projektem HRTL. Bude techno, budou moduláry a bude live patching. V nově otevřeném klubu Basement na Štefánikově ulici ho doprovodí kamarádi z Heldenkëllerz labelu.

André Bratten & Ventolin & RSS B0YS /// A4 – priestor súčasnej kultury /// Bratislava

FB událost

Brněnský milovník retro estetiky a analogových krabiček David Doubek jede krátké turné se zahaleným polským duem RSS B0YS, jejichž rituální elektroniku už jsme měli u nás možnost v minulosti naživo poznat. A rádi ji uvidíme znova, v Bratislavě navíc s norským producentem André Brattenem, který se také navrací k dřevním podobám elektronické hudby, do níž však vetkává současné beaty a melancholické nálady.

16/12 – 31/01

Václav Mach: Přízova 3 – výstava /// Galerie Sklepní scéna /// Brno

FB událost

Jeden z našich reportážních fotografů Václav Mach se věnuje různým druhům především monochromatické fotografie. Na svých černobílých snímcích zachytil během jednoho roku proměnu bývalé textilní továrny Vlněna, kde se začala sdružovat alternativní komunita pořádající zde kulturní akce až do jejího úplného zavření. Navzdory snahám především studentů o vrácení života již nevyužívané budově, započala na jaře 2016 její demolice.

sobota 17/12

PurrPurra: Vánoční besídka Genot Centre/// Punctum Krásovka /// Praha

FB událost

Vánoční večírek Genot Centra se bude slavit v Punctu na Žižkově. Kromě britského zvukového ničitele Dana Lawa, který zde bude křtít novou kazetu s obrazovým doprovodem Sodastream TV, vystoupí hned několik domácích vizuálních i zvukových umělců. Namátkou třeba šumařˇˇˇ ve společném improvizovaném setu s Tarnovskim, Jano Doe (nový projekt Kataríny Gatialové) nebo dzurillah v b2b setu s ostravským producentem Strachkvas.  

February & PLA CES & Purpleflex Town /// Barrák /// Ostrava

FB událost

Indie kytarovka February letos vydala několik singlů, alternativní PLA CES dokonce celé album. Tyto dvě kapely, které hýbou ostravskou hudební scénou, pro nás před Vánocemi připravily večírek v klubu Barrák, a aby toho nebylo málo, přizvali i pražskou partu Purplefox Town. Pro místní jednoznačná povinnost.

Ventolin + RSS B0YS + Popper C /// Kabinet Múz /// Brno

FB událost

Již zmiňované brněnsko-polské spojení tentokrát na domácí půdě jednoho z umělců a s přídavkem houseového dua Popper C.

Vánoční pájení s Bastl Instruments /// Moravské náměstí 13 /// Brno

FB událost

Purpura, kalafuna, synťáky, modulárové koledy, cukroví – „prostě Vánoce, jak mají být“ slibuje brněnský kolektiv Bastl Instruments. Přijďte na vánoční workshop spájet si dárek pro sebe nebo své blízké.

Rise Above I: Kadaver/Hans Tisch release party /// Skleněná louka /// Brno

FB událost

Nová pravidelná poslechovka v režii právě vzniknuvšího labelu NONA Records se věnuje dle slov pořadatelů odvrácené straně klubové hudby. Tj. současnému technu, dronu a všemu mezi tím. Skvělé zakončení pájecího dne v Brně, party až do rána. V budoucnu bude probíhat vždy jeden pátek v měsíci v blíže neurčené lokalitě.

Živé hraní k promítání: DJ set /// PRAHA/4 AM /// Brno

FB událost

Pravidelné workshopy pro ty nejmenší tentokrát nabídnou hru s prolínáním písniček, děti se tak mohou na chvíli stát DJem. Dílna pod vedením Markéty Lisé a Jany Moštíkové je věnovaná nejmladším posluchačům a audiovizuálním umělcům od šesti let. Na workshop je nutná registrace, kapacita je omezena.

Acute Dose & Jakub Šimanský /// Mandala /// Kopřivnice

FB událost

Acute Dose vydali album II ani ne měsíc zpátky, a kdo je nezastihl na jejich listopadových koncertech, má šanci tuto sobotu v Kopřivnici v 'art té kafé' Mandala. Sami nebudou, těšit se můžete i na výjimečného kytarového mága Jakuba Šimanského.

Bratři Orffové & Mlhou /// Kofola Music Club /// Krnov

FB událost

Chcete-li si při sobotě dopřát melancholii zkombinovanou s indie duem, Krnov bude jasná volba. V Kofola Music Klubu se zde představí místní Bratři Orffové společně s pražskými Mlhou.

neděle 18/12

Cocaine Piss & Sheeva Yoga /// Maryčka /// Ostrava

FB událost

Číčáci jsou akční i přes neděle, a již tu nadcházející pro nás přichystali belgický rock'n'roll Cocaine Piss, tedy partu, které na jednu písničku stačí dvě minuty, a řečeno je vše. Doplní je ostravská Sheeva Yoga, místní staří známí. Za stovku si dát koncertní posvícení tohoto typu? Neváháme, doporučujeme.

Dust In The Groove /// The Distillery /// Brno

FB událost

V Brně se rodí nové prostory a kluby jako houby po dešti. Industriální rekonstruované hnízdo na Pekařské ulici bude hostit workshop o hudební improvizaci a rozšířených technikách hry na různé hudební nástroje s následným koncertem experimentálního projektu Dust in the Groove. Kompozice a impro, závažnost i vtip, soudobá hudba a jazz, krása i ošklivost – takto zvou pořadatelé. Naše očekávání jsou velká.

S(o)unday mixtapes: Wojciech Kucharczyk /// PRAHA/4AM /// Brno

FB událost

Polský umělec, kurátor, designér, vydavatel a milovník oldschoolového techna přijede po pár dnech zpět do Brna, aby tentokrát vybral své oblíbené nahrávky, a představil hudbu ze svého labelu MikMusik v rámci již nepravidelných nedělních poslechovek v brněnské Praze.

Surgical Beat Bross & V0NT /// Bajkazyl /// Brno

FB událost

Chirurgický pop Surgical Beat Bross, spojení akustiky i elektroniky z Říma doprovodí pražský elektronický projekt V0NT, který v sobě mísí prvky punku, dark metalu i ravu.

pondělí 19/12

Moin moin & Mancuso & Rozvětvení /// Bajkazyl /// Brno

FB událost

Intimní lyrika na trase Ostrava-Trondheim, psychedelií říznuté shoegaze z Přerova a mocná akustická poetika z Kroměříže. Brněnskou cyklodílnu na Dornychu rozezní hned trojice umělců, která vás uklidní po vánočním shonu.

úterý 20/12

Vánoční kolekce /// Palác Akropolis /// Praha

FB událost

Žižkovský Palác Akropolis oslaví Vánoce s písničkáři a vánočními písněmi v jejich osobitém podání. Večerem provede Václav Koubek a vystoupí tu duo Kieslowski, dánský indie-folkař Lasse Matthiessen, švédská písničkářka Jenny Lysander, Jaromír 99, Jarda Svoboda alias Trabandita, Slovenka Katarzia a skupina Hm…Osm písničkářů s různými druhy výpovědi, jedna vánoční skladba v každém setu, svařené víno a něco na zub.

pátek 23/12

Electro Guzzi /// Fléda /// Brno

FB událost

Taneční smršť akustického techna bude znít na narozeninách největšího brněnského klubu dva dny před Štědrým dnem. Rakouské trio představí své nové hutné album Clones na jediné letošní zastávce v Česku.

Štědrý den 24/12

Česká mše vánoční v Alfa pasáži /// HaDivadlo /// Brno

FB událost

Tradice v netradičním prostředí aneb vánoční setkání nejen členů HaDivadla a komunity kolem kavárny Švanda.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.