Velkro je nový label, soustředit se bude na beatovou alchymii

Velkro Velkro

Hooks & loops, neboli ve volném překladu háčky a smyčky, deklamuje průvodní zpráva labelu Velkro, který vzniká pod taktovkou publicisty Jana Bárty. Ten stojí za pořadem Turban, vysílaným Radiem Wave, a další styčné body můžeme nalézt prostřednictvím Lunchmeat a na něj napojený pražský klub Neone.

Music that always sticks together / Music that never stands alone / Music that is organically organized / Music that quietly speaks for itself / Music that is serious fun.“ Co to v praxi znamená? Nový label se bude ladit především na vlny elektronické hudby, přičemž první zářez přichází z Francie. S vodou spjatý první počin, EP od P4N4, pařížského producenta, obsahuje trojici skladeb (doplněnou trojicí zajímavých remixů), je zároveň zdarma ke stažení. Living Water vyšlo 1. července a jeho záběrem je voda, stále v pohybu, průzračná a očisťující. O mastering se postaral Tomáš Havlen (Murder Bear Doug, ex–Post-hudba).

Velkro se bude nadále zaměřovat na dva směry proudu suchého zipu: organický řád a strukturovaný chaos, fungující vždy dohromady. Vzápětí však s nadhledem a jistou ironii čteme strohé „LOL“ .

P.S.: Jako další počin lze vyhlížet Henrik the Artist.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.