Ventolin své turné zpestří v Brně a Praze, doprovodí jej Container

Ventolin Ventolin Romana Kovácsová

David Doubek alias Ventolin stále pokračuje ve vyprodávání klubů se svým albem Vitajte (2017). Podruhé vyrazil na turné do Polska, po němž ho nyní čekají dva koncerty s americkým producentem Containerem, předním zástupcům světové DIY techno noise&drone kazetové scény. V pátek na brněnské Flédě, o den později v pražském Fuchs2.

„Líbí se mi jeho přístup k elektronické hudbě, který je blíž koncertu než party. A mám rád jeho špinavý a zkreslený zvuk, který je zároveň poťouchlý a veselý. Je to vymítač temnoty hodně hrubým koštětem,”  říká Ventolin. V Praze i Brně jako host zahraje také Marius Konvoj, jenž je jedním z nejvýraznějších členů ostravské umělecké hudebně výtvarné scény. „Je to underground, srdce, primitivní elektronika a video v nahé a krásné formě,” dodává průvodní zpráva k nadcházejícím koncertům. Na řadě dalších budou jako hosté 1flfsoap, Její vály, Morpheus, Tomino a Myslivec. Zastávky nadcházejícího rozsáhlého turné lze sledovat na stránkách umělce.

Ventolin + Container + Marius Konvoj, Brno – Fléda, 5. 4. 19
Ventolin + Container + Marius Konvoj, Praha – Fuchs2, 6. 4. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.