Videotip: Bob Dylan odehrál koncert pro jediného diváka

Ne, do nadpisu se nám nevloudil šotek. Bob Dylan, muž, na jehož koncerty se stojí fronty, skutečně odehrál vystoupení, kterému přihlížel pouze jeden jediný návštěvník. Pochopitelně se nejednalo o nepovedenou zastávku zpěvákova turné, nýbrž o hudební experiment.

Dylan totiž kývl na účast ve vznikající švédské dokumentární sérii, jež se v jednotlivých dílech snaží mapovat chování a pocity lidí, kteří jsou zcela osamoceni postaveni do situací a událostí určených povětšinou pro velké, masové publikum. Tato úsměvná sociologicko-společenská sonda se odehrála ve filadelfské operní Academy of Music již téměř před měsícem, nyní se však na internet dostal kompletní záznam epizody.

Byl nervóznější divák, nebo Dylan? Je schopen si člověk takové one-spectator vystoupení užít? Odpoví video výše, přičemž to nejdůležitější začíná v čase 4:01.

Když už mluvíme o Bobu Dylanovi, zmiňme také, že legendární písničkář chystá již své třicáté šesté studiové album. Nahrávka s názvem Shadows In The Night vyjde 2. března příštího roku.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.