Videotip: David Bowie pozval do nového klipu Garyho Oldmana a Marion Cotillard

David Bowie vydal už třetí singl ze své poslední desky The Next Day, tentokrát je to píseň se stejným jménem a videoklip je opět filmový. Poté, co si v minulém klipu ke skladbě The Stars (Are Out Tonight) zahrál po boku herečky Tildy Swinton, nyní si pozval ke spolupráci další známé hvězdy filmového plátna.

Jednou z nich je Gary Oldman, se kterým Bowie už dříve nahrál duet You've Been Around na album The Sacred Squall of Now kytaristy Reevese Gabrelse a také se spolu objevili v biografickém snímku Basquiat režiséra Juliana Schnabela, v němž Bowie vystupoval v roli Andyho Warhola. Další hereckou osobností v novém Bowieho videoklipu je Marion Cotillard, filmová Edith Piaf.

Klip k písni The Next Day je dílem Florie Sigismundi, fotografky a režisérky, která už má na kontě právě předchozí Bowieho video s Tildou Swinton a také The Mirrors Justina Timberlakea. Videoklip si bere na mušku náboženskou symboliku, Bowie, Oldman i Marion Cotillard zde vystupují jako svaté postavy.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.