Videotip: Nvmeri v zajetí barev a roztroušených makrozáběrů

Čekání na další desku slovenských Nvmeri v jejich nové hudební etapě se stále protahuje. A napětí stoupá, neboť minimálně singly, které trojice dosud vypouští, znějí více než slibně. Po loňské Entropy před pár dny do světa sítí vtrhla také Scales. A rovnou s videoklipem.

Série dráždivých makrozáběrů střídajících pošmourné konkrétní obrazy s abstraktními difúzemi barev, sémióza, v níž hrají hlavní role kouř a (opět) karty, se střídavě odvrací a přiklání k skladbě na pozadí. Skladbě s charakteristickým a na česko-slovenské scéně ojedinělým zvukem, který si Nvmeri během svého uměleckého přerodu z The Uniques vypracovali. Hutná basa kreslí linii skladby, silný chytlavý groove ze syntezátorů a kytar pak prezentuje to nejaktuálnější uchopení osmdesátkové atmosféry syntezátorů a funky. Tomu slovu se bráním, co to jde, ale zvuk Nvmeri zní vskutku světově.

O tom, zdali světově působí i na pódiu (a zvěsti hovoří, že ano), se můžete navíc přesvědčit dnes a zítra, kdy v rámci Waves Central Europe Nvmeri vystoupí ve Vídni a Bratislavě.

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.