Videotip: The Drums obracejí romantický příběh naruby

Queer romantický horor - asi tak by se dal popsat nový videoklip amerických The Drums, kteří s ním připomínají své loňské album Encyclopedia. Krátký příběh v režii Davida Gantze a Theo Cohna vyobrazuje pár, jehož něžnější polovinu hraje transsexuál Hari Nef. Klasická romantická klišé jsou nabourávána děsivou zápletkou působící komicky i naturalisticky hrozivě zároveň.

Úplně jsem se zamiloval do tvorby těchto dvou režisérů a jejich filmové estetiky, ale vůbec jsem neměl náladu být sám filmován. Mám období, kdy jsem úplně nesmělý a nejistý, a pak najednou na mě přijde vlna sebevědomí, okamžitě ze sebe udělám blázna a zapojím do toho celou kapelu. Tentokrát jsem měl tuhle fázi nesmělosti a naštěstí pro všechny jsem věnoval nějaký čas castingu pro video,“ okomentoval frontman Jonny Pierce Pitchforku svou spokojenost s výsledným klipem.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.