Manicure – Снег

Manicure – Снег Manicure – Снег

O ruské alternativní scéně se toho (nejen) u nás příliš nenamluví. A je to škoda, protože především milovníci ponurých, melancholických kytar by v tamním prostředí našli své. Také já si v ruském indie čas od času libuji, a mám v něm i jednu srdcovku – Manicure.

Moskevské trio, které se shlédlo ve zvuku Joy Division a bezútěšných syntezátorů, obráží kluby Ruska a bývalého sovětského území již pátým rokem. Doposud vydalo dvě desky – Manicure (2009) a Grow Up (2011) – a třetí s názvem Восход (východ slunce, úsvit) je na cestě.

Právě z této chystané nahrávky pochází i dnešní song dne, píseň Снег (Sníh). Manicure na něm poprvé v historii zpívají ve svém rodném jazyce, zbytek ale zůstává. Mrazivá, sněhem zavátá sychravost a popelavost ruské sídlištní periferie, kytary a syntezátory rozpuštěné v zamžených ozvěnách, truchlivý, naříkající a podmanivý falešný (ne)zpěv.

TAG:

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.