Yann Tiersen – A Midsummer Evening

Francouzský skladatel a experimentátor Yann Tiersen se po třech letech vrací do Prahy (a přijíždí tak odehrát koncert, který se původně měl konat už loni v září). Přiveze s sebou nové album (Infinity) a také archivní nahrávky Martina Zeichneteho Kosmischer Laufer, které měly být doprovodnou hudbou k olympijskému programu bývalé NDR. Kvůli jejich údajně příliš „pro-západnímu“ znění se však nikdy v oficiálním ceremoniálu neobjevily a sportovci je pouze používali k tréninku. Zaprášenosti objevilo edinburské vydavatelství Unknown Capability a Yann Tiersen do nich vnese život 26. února v pražském Roxy.

Píseň A Midsummer Evening vrací do jeho často pouze instrumentální a žánrově nevázané hudby vokál a zve tak k jeho pojetí „nekonečna“. Na koncertě v Praze ho doprovodí francouzská zpěvačka Tiny Feet, která si, mimo jiné, pohraje se svým loop pedalem.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.