Yann Tiersen - A Midsummer Evening Yann Tiersen - A Midsummer Evening

Yann Tiersen – A Midsummer Evening

Francouzský skladatel a experimentátor Yann Tiersen se po třech letech vrací do Prahy (a přijíždí tak odehrát koncert, který se původně měl konat už loni v září). Přiveze s sebou nové album (Infinity) a také archivní nahrávky Martina Zeichneteho Kosmischer Laufer, které měly být doprovodnou hudbou k olympijskému programu bývalé NDR. Kvůli jejich údajně příliš „pro-západnímu“ znění se však nikdy v oficiálním ceremoniálu neobjevily a sportovci je pouze používali k tréninku. Zaprášenosti objevilo edinburské vydavatelství Unknown Capability a Yann Tiersen do nich vnese život 26. února v pražském Roxy.

Píseň A Midsummer Evening vrací do jeho často pouze instrumentální a žánrově nevázané hudby vokál a zve tak k jeho pojetí „nekonečna“. Na koncertě v Praze ho doprovodí francouzská zpěvačka Tiny Feet, která si, mimo jiné, pohraje se svým loop pedalem.

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.