Vivala u nás zastoupí Bandcamp

Vivala.cz Vivala.cz

Projekt obdoby Bancampu, který se ohlásil jako česká alternativa pro menší kapely, nabízí zázemí od 9. září. Hudebníci, určující si sami cenu své tvorby, získají 90 %.

Vivala.cz bude vyplňovat chybějící článek na tuzemském poli hudebních služeb. Česká obdoba ve světě proslulého Bandcampu se zaměřuje především na malé až středně velké interprety, kteří nemají možnost svou tvorbu nabídnout lidem a něco za to získat zpět,“ říká oficiální prohlášení na stránkách Vivala. Celý postup uvádí zástupci nové služby jako jednoduchý – hudebník nahraje skladby a tomu přiléhající doprovod, určí cenu, odešle ke schválení. Toto schválení by mělo být tařka okamžité (výjimku může tvořit případ, kdy hudebníka zastupuje OSA, s kterou ovšem projekt pro „větší transparentnost“ spolupracuje). Zároveň Vivalu podporuje Bandzone.cz.

Za projektem stojí Tomáš Tenkrát, patřící mezi zakladatele ceny Vinyla. „Začínající kapela, co již má pár svých fanoušků, kteří by si za symbolickou částku rádi jejich skladby koupili, doposud neměla možnost jakkoliv svou tvorbu lidem jednoduše nabídnout. Vivala osekala nutné náklady na minimum, takže utržená částka interpretem je okolo 90 %. Pro každou kapelu je měsíčně byť jen dejme tomu 500,- pořád zajímavějších než nic. Snažili jsme se nastolit podmínky, které můžeme označit jako fair trade.

Galerii dnes nabízených alb, do včerejška přesně sedmašedesát schválených, si prohlédněte zde.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.