Vzniká dokument o Amy Winehouse, do českých kin přijde v srpnu

Amy Winehouse, foto Universal Amy Winehousefoto: Universal

Od smrti ikony moderního soulu Amy Winehouse uplynuly necelé čtyři roky. Zpěvačka ale teď „ožije“ na filmovém plátně – Asif Kapadia připravuje dokument s titulem Amy. Měl by mapovat zpěvaččin příběh od dětství až po náhlý konec kariéry. Dvouhodinový snímek, jehož součástí mají mimo jiné být rozhovory se zpěvaččinými rodiči, kamarády i někdejším manželem, bude mít v Británii premiéru 3. července, do českých kin se dostane v srpnu. Víc napoví trailer.

Amy Winehouse, které se stal alkohol a její sedmadvacátý rok života osudným, stačila vydat jen dvě alba. Díky tomu druhému, Back to Black (2006), ale nasbírala hned pět cen Grammy. Posmrtně vyšla ještě deska s nepublikovanými písněmi (Lioness: Hidden Treasures) a také výběr živých nahrávek z archivu BBC. Před dvěma lety se na pultech knihkupectví objevila rovněž biografie, kterou sepsal zpěvaččin otec.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.