Zítra v Praze odtajní putovní výstavu Andrey Petrovičové

Kalle, foto Andrea Petrovičová Kallefoto: Andrea Petrovičová

Expozice pod vlajkou Měsíc na cestu mi svítí, zkompletovaná pod kurátorským vedením Pavla Turka a Olgy Benešové, představí ve čtyřiadvaceti rámech emoční rozpětí a napětí Andrey Petrovičové, kmenové fotografky magazínu Full Moon. Ten výstavu, která se postupně prožene osmi městy, zaštítí. Pokaždé přitom půjde o bouřlivou událost, spjatou s koncertem či jinou hudební radovánkou.

Nahlédnout do světa Andrey Petrovičové není jednoduché. Je to nepřehledné místo, plné kontrastu oslňujícího světla a hlubokých stínů, hostící neobvyklé postavy s podivuhodnou aurou. Někdy fascinuje, jindy děsí, ale vždy je upřímné,“ píše v průvodní zprávě Michal Pařízek, šéfredaktor magazínu. Protože Andrea Petrovičová zaznamenává nejen koncerty, ale i portréty spřízněných muzikantů či rurální zázraky a jiná vlnobití, lze čekat něco ojedinělého. „Na některá zákoutí nedohlédneme, jiná nikdy nepochopíme a občas je nám trochu nepříjemně – Andrea se totiž prodírá nevyšlapanou cestou, kam většina ani nevidí. Dokud svítí měsíc, nemůže zabloudit, a na nás tak čekají další fascinující zážitky, které nás naplňují gejzíry nadšení i znepokojujícími obavami.

První večer se výstavě Měsíc na cestu mi svítí pokloní Kyklos Galaktikos v klubu Basement. Další večerní slavnosti se budou postupně odkrývat zde.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.