Ikony heavymetalu High on Fire se představí v brněnském Kabinetu

Matt Pike, High on Fire Matt Pike, High on Fire foto: Kabinet Múz

Po téměř šestileté pauze, nejdelší v diskografii kapely, se vrací High on Fire zpět v plné síle s deskou Cometh The Storm. Tuhle událost na heavymetalové scéně přivezou v rámci evropského turné i do Česka, přičemž místo obligátní Prahy se představí v brněnském Kabinetu Múz. Půjde přitom o evropskou premiéru, protože americké trio zde svou šňůru zahajuje. 

Že jde o skutečný svátek pro všechny přívržence hutné rifáže potvrzuje i zvýšený zájem, termín 4. června se vyprodal během pár týdnů, Kabinetu se ovšem povedlo s kapelou domluvili přidání druhého koncertu, který proběhne o den dříve.

Kalifornští matadoři v čele s Mattem Pikem přijíždí nejen s novou deskou, ale také novým bubeníkem. Dlouholetý bicmen kapely, Des Kensel, si vzal takzvaný sabatikl kvůli rodině a v sestavě jej nahradil Coady Willis, jenž přináší zkušenosti z kapel jako Big Business či Melvins. „Využíváme dovednosti Coadyho. Zapojujeme některé zajímavé hudební styly, které nastudoval Jeff (Matz). A já osobně jen brousím svůj repertoár, tak aby zapadal do celé koncepce. Rozhodně je to High On Fire, ale s nějakými zvraty a posuny,” říká frontman a ikona žánru Pike v rozhovoru pro server Kerrang. 

Nová deska vychází již šestnáctého dubna, bude tedy dostatek času ji naposlouchat, než nám s ní trojice urve hlavy naživo. Singl vydaný minulý týden potvrzuje, že tomu nebude jinak.

High on Fire + Repelent SS, Brno – Kabinet Múz, 3. 6. 24
High on Fire + Gospel of the Future, Brno – Kabinet Múz, 4. 6. 24

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.