Foto: Kieslowski pokřtili album Mezi lopatky v Paláci Akropolis

Kieslowski, křest alba Mezi lopatky, Praha, 23. 10. 14, foto Dušan Vainer Kieslowski, křest alba Mezi lopatky, Praha, 23. 10. 14foto: Dušan Vainer

Někdo je řadí k folkařům, někdo má za to, že plují po široké řece alternativy. Jméno Jana P. Muchowa, producenta jejich aktuálního alba Mezi lopatky, zase naznačuje, že Kieslowski mají blízko k elektronické hudbě. Návštěvník koncertu ale brzy zjistí, že duo Marie Kieslowski a Davida Pomahače (v Akropoli příležitostně rozšířené na trio) míchá všechny tyto vlivy s lehkostí a šarmem.

Civilní zpěv, prostý jakýchkoli manýr, temně melancholická témata textů, kořeněná černým humorem, a charakteristický sound, mistrně vykreslený především na albu – není toho málo, proč se vyplatí si Kieslowski poslechnout.

Pravda, není to muzika pro každého. Kdo touží po tom, nechat se smést vlnou energie z pódia, bude asi zklamán... Kieslowski nabízejí především introvertní, meditativní polohy komunikace s posluchačem. Pokud na tuhle skutečnost přistoupíte, máte velkou šanci nahlédnout do světa, kde se možná příliš nejásá, ale přesto se můžete skvěle bavit.

Předskokanem byl slovenský písničkář Števo Šanta.

Kieslowski+Števo Šanta, Praha - Palác Akropolis, 23. 10. 14

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.