Kombinace třech žánrů v jednom songu? To jsou Ätna

Ätna, Praha Ätna, Praha foto: Kateřina Fialová

Středeční večer v MeetFactory patřil německé dvojci Ätna. Hlavní hvězdě večera předskakovala Aiko, která ve smíchovské továrně představila i svoji teprve připravovanou tvorbu.

Po ní klub rozhýbala dvojice z Drážďan. Laserové rukavice, disko koule místo čepice, kostýmy i gymnastické míče – víc působivější a vizuálně poutavější vystoupení si Ätna přivést nemohli. To vše v kombinaci s výraznými elektronickými beaty, popovými melodiemi a velkou dávkou autotunu, který umocňoval již tak pronikavý hlas zpěvačky Inéz Schaefer. Ironie, nebo vážně? Tuto otázku si musel každý v sále alespoň jednou položit.

Místy bizarní vystoupení dohromady skvěle fungovalo. Ätna se nebojí experimentů a jejich show se stala vizuálně i hudebně nezapomenutelnou. Poprvé jsem je zaregistrovala na Eurosonicu 2021, který probíhal on-line. Proto jsem byla velmi zvědavá, jací budou Ätna naživo. Moje očekávání nezklamali, naopak, několikrát jej předčili. Nikdo se rozhodně nenudil.

Ätna + Aiko, Praha – MeetFactory, 4. 5. 22
 

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.