The Wombats + Team Me, Praha, 27. 11. 11

The Wombats, Praha, 27. 11. 11, foto Angelika Špicarová The Wombats, Praha, 27. 11. 11foto: Angelika Špicarová

The Wombats v Praze: reportáž | fotogalerie

Britská indie kytarovka The Wombats zavítala letos již podruhé do České republiky a tentokrát rozpálila pražský Lucerna Music Bar. Jejich vystoupení byla jedna velká party, která nepotřebovala dlouho k rozehřátí. Svůj podíl na tom měl i velmi nadějný předskokan v podobě norské šestice Team Me.

The Wombats nejsou v našich končinách vůbec neznámí, letos u nás hráli na Rock for People a také na slovenském Grape Festivalu. Trio, které se potkalo v Liverpoolu, tvoří zpěvák Matthew Murphy, bubeník Dan Haggis a jejich norský spoluhráč - baskytarista Tord Øverland-Knudsen. Není tedy žádnou záhadou, jak se kapela dozvěděla, kdo je momentálně nejžhavějším objevem na norské scéně a proč si pozvala na své turné právě Team Me. V domácím Norsku jsou již velmi populární, hrají se v místních rádiích a očekávají se od nich velké věci.

Šest mladých norských hudebníků odehrálo velmi krátký set, ale od chvíle, kdy vstoupili na stage, publikum bylo jejich. Pravda je, že se pod pódiem nacházelo několik norských fanoušků, kteří v Praze studují a přišli si poslechnout své krajany. Team Me však s přehledem ovládli celý dav v blízkém okolí svou hudbou bohatou na bicí (kromě bubeníka občas bubnoval i zpěvák) a vokální vícehlas (všichni členové kapely zpívali). Na první poslech trochu připomínali svým stylem kanadské Arcade Fire. Rytmická elektronika s jednoduchými zpěvními party, které dotvářely hypnotickou hudbu s chytlavými melodiemi a hitovým potenciálem, dokonale připravila atmosféru pro The Wombats.

Hlavní hvězda večera hrála jen ve trojici a rozjela hned od začátku party koncert. Každý člen formace měl kromě svého hlavního nástroje po ruce také klávesy. S prvními tóny jejich hitu Our Perfect Disease fanoušci začali okamžitě zpívat a kapela je vůbec nemusela pobízet. Během celkem obsáhlého setu zahráli The Wombats všechny skladby z aktuální druhé desky This Modern Glitch a několik starších věcí. Vůbec ale nezáleželo na tom, jestli to byl zrovna oblíbený song z debutu, který je proslavil, nebo nové písničky z posledního alba, z něhož vyšlo šest singlů. Všechny sklízely stejný úspěch a party nálada se udržela bez přerušení až do konce. Mluvčím kapely během koncertu byl zejména bubeník Dan Haggis, občas prohodil pár slov zpěvák Murph a baskytarista Tord zase běhal po pódiu s energií, která působila až nakažlivě. Teprve s přídavkem se skvěle rozjetý koncert trochu zklidnil, když zazněl smyčcový úvod ke skladbě Anti-D. Ani v přídavku trio nijak nepolevilo v plném nasazení a skončilo koncert ve velkém stylu a pořádném rámusu. The Wombats tímto vystoupením upevnili svou pozici kytarovky, která má co píseň to hit, a naživo prostě baví.     

The Wombats + Team Me, Praha – Lucerna Music Bar, 27. 11. 11

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.