Two Door Cinema Club Two Door Cinema Club Facebook.com TDCC

Two Door Cinema Club + Dog Is Dead + The 1975, Praha, 26. 2. 13

První klubový koncert u nás odehrála severoirská trojka Two Door Cinema Club v pražském Lucerna Music Baru. A bylo to opět jedno z vystoupení, jež potvrdilo velkou oblibu klubových turné mladých ostrovních kapel, které tak vyprodávají všechny lístky. Konkrétně v Praze to byla také určitá předehra k blížícímu se zemětřesení v podobě koncertu Mumford and Sons a těm ani prostory malé Lucerny nestačily a museli se přestěhovat do té velké.

Two Door Cinema Club míří trochu na cílenější skupinu fanoušků, a to i věkově, což bylo znát z jejich pražského publika. Je to spíše stylem jejich písniček, než tím, že nejsou o moc starší než jejich příznivci. Na takovou kapelu se chodí pařit a žádná náročnější sóla nebo velké výkony se od ní neočekávají. Alex Trimble toho sice moc nenamluví, ale když už něco řekne, je to samozřejmě odměněno patřičným povykem. Na první pohled je zpěvák, který vystoupil i na loňském olympijském ceremoniálu her v Londýně, introvertní typ, žije si ve svém vlastním světě a důležité je, že publikum se baví. To baskytarista Kevin Baird je proti němu živelnější a působí jako protipól vůči frontmanovi.

Výsledný dojem z jejich pražského koncertu trochu kazil nedobrý zvuk, který pronásledoval obě předkapely i hlavní hvězdu večera. Zanikal jemný zpěv Alexe Trimblea i zvuk kytary. Vystoupení Two Door Cinema Club zabralo asi jen hodinu, protože jejich písničky jsou svižné, krátké a kapela se nepouštěla do nějakého vazbení a zbytečného prodlužování. Přistupovala k hraní skoro až punkově i díky tomu, že prostě sázela jednu píseň za druhou z debutu i druhého alba Beacon bez zbytečných řečí. Závěrem pak zazněly ještě tři přídavky, mezi nimiž nesměl chybět jejich největší hit What You Know.

Když si vzpomenu na jejich koncert na loňské Pohodě, podvečerní atmosféra open stage jim seděla lépe, v klubu působili trochu nesměle. Možná to bylo i tím, že se ocitli ve velmi těsném obležení fanoušků, jak bývá v Lucerna Music Baru zvykem. To jejich dvě předkapely tohoto faktu maximálně využívali. Vzhledem ke krátkému setu Two Door Cinema Club se před jejich vystoupením představily hned dvě.

The 1975, mladičká parta z Manchesteru, působila ještě trochu teenagerskou naivitou, ale publikum plné jejich vrstevníků je přivítalo vřele. Zpěvák Matthew Healy nastoupil s trochu nepřirozeně drsňácky zapálenou cigaretou, ze které popotahoval ještě během zpívání. V žánru indie popu se pohybovala i kapela Dog Is Dead, ta už však nabídla písničky o dost nápaditější a dokonce došlo na saxofonové sólo. Poměrně překvapivě, i když se jednalo o kapely u nás skoro neznámé, publikum rozpoznávalo jejich písničky a celou dobu tedy panovala energická atmosféra bez ohledu na to, kdo je hlavní kapela a kdo předskokan. Bubeník Daniel Harvey z Dog Is Dead pak ještě osobně rozdával upoutávky na debutové album při odchodu z klubu, což se jevilo rozhodně sympaticky. Nebyl to koncert, který byste si zapamatovali jako dechberoucí, ale byla to party plná života a jakéhosi mladistvého jiskření.

Two Door Cinema Club + Dog Is Dead + The 1975, Praha – Lucerna Music Bar, 26. 2. 13

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.