V době, kdy zděšeně sledujeme rozsáhlé protesty proti krokům polské vlády ohledně zakazování potratů i potlačování práv queer komunity, Slovensko nenápadně přitakává a projednává návrh na zpřísnění podmínek pro přistoupení k interrupci. Zároveň máme dlouhodobě před očima debatu o problémech sexismu, ta ale jen pomalu někam vede, když jsou jí pod nohy házeny klacky v podobě neustálé generalizace a zjednodušování.
Je jasné, že Evropa ještě nemá otázku rovnoprávnosti zcela vyřešenou. Otevírat diskuzi, konkrétně na téma postavení žen v současné společnosti, se rozhodla Katarzia. Na jaře vydala album Celibát a ke skladbě Hoří i voda momentálně vychází velkolepě zpracovaný videoklip. Stojí za ním kromě Katarzie silný pracovní tým, autorkami jsou režisérka Jay Walker a kameramanka Anna Smoroňová, hudebně skladbu zprodukovali Pjoni, Aid Kid a Tomáš Havlen. Česko-slovenská spolupráce se odráží i v textu, který je zpívaný česky a autorsky se na něm s Katarzií podílel Cyril Dobrý.
„Toto video nemá říkat, že všichni muži jsou špatní, ani že by ženy měly vládnout světu. Témata, která odkrýváme, jsou dost komplikovaná a citlivá. Doufáme, že s pomocí vizuální symboliky oslovíme mužského i ženského diváka a že společnost podnítíme k výraznějšímu dialogu, aktivitě a pozitivní, dlouhodobé změně,” říká o klipu Katarzia.Videoklip k tématu přistupuje citlivě, nesnaží se radikalizovat ani nabízet snadná řešení. Spíš se snaží připravit terén pro diskuzi nejen mezi ženami a muži. Naznačuje také význam názoru církve v problematice rovných práv, která v Čechách příliš nerezonuje, ale na Slovensku se 76 % věřících se může jednat o větší téma. Zajímavostí je, že se text skladby inspiruje knihou Obraz Doriana Graye, možná tak poukazuje, že když chceme měnit společnost, musíme stejně začít sami u sebe a nejprve napravit svůj vlastní obraz před těmi ostatními.