Ostře sledované songy: Deaths - Karaoke Blues

Ceny Apollo jsou již zdárně za námi, ty ještě o kus alternativnější, tedy ceny Vinyla, nás čekají za týden. Houpací koně, IQ+1, Kittchen a Vložte kočku zabojují v hlavní kategorii o desku roku, my se však v dnešním OSS zaměříme na mladší krev, tedy na nominované v rámci Objevu roku.

V té dominuje synthpop, hned dvě kapely (Deaths, Palermo) ze tří nominovaných totiž tento trendy žánr charakterizuje. Třetími do party jsou pak energičtí a westernem ovlivnění Nylon Jail z Olomouce, o jejichž debutu jsme se zmínili i v souhrnném článku o česko-slovenské scéně.

Za projektem Deaths stojí mladý hudebník Igor Bruso. A odbornou porotou byl nominován i přesto, že nemá na svém kontě jedinou desku či EP. I to o mnohém svědčí. Svůj talent stačil předvést na prostoru pár singlů, které postupně umisťoval na internet. A na jeden z nich, Karaoke Blues, se právě nyní podíváme.

Už 26. února bude známo, kdo cenu vyhraje. Koho byste tipovali vy? Ten můj, či spíše přání, zní: Nylon Jail.

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na našem facebookovém profilu.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.