Ostře sledované songy: GoGo Penguin – Hopopono

Jazz má na britských ostrovech pré. Mladí s úctou k jazzovým tradicím hledají nové způsoby jeho exprese; někteří se pouští do abstraktních elektronických vizí, někteří se drží minimalistických zvyklostí, jiní se snaží o fúzi obého. Třeba jako GoGo Penguin, čerství nominovaní na letošní Mercury Prize za desku v2.0.

Jméno, asociující název rozverné tweepopové kapely, může mást, manchesterské trio je rozpustilé jen v náznacích. Silné v hudebních motivech, podmanivé v mocně pádící rytmice dokáže z nástrojového minima bicích, basy a piána vyplést hutně intenzivní instrumentální víření. Člověk tančí, ani neví jak, v repetivnosti hlavních hudebních témat vidí, slyší a cítí elektronické samplové vibrace nočních parketů – zde jen předkládané akusticky, krystalicky čistě a naživo.

Moderní, trendy zrcadlící inspirace mladých nadšených hudebníků je přetavená do free jazových nuancí, které má trojice pevně pod rukama a neponechává je absolutní volnosti improvizace. Zasněné počátky mění v čiperné a vzletné švitoření a zase naopak, podprahově nezapomíná našeptávat jazzovou vážnost a melancholii. Singl Hopopono vše výše uvedené potvrzuje, manifestuje tvář GoGo Penguin ve čtyřech minutách.

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na našem facebookovém profilu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.