Moderně-jazzové žně v Jazz Tibetu: Přijedou GoGo Penguin a Portico Quartet

GoGo Penguin, Olomouc – Jazz Tibet Club, 18. 11. 15 GoGo Penguin, Olomouc – Jazz Tibet Club, 18. 11. 15 Marcel Skýba

Mnoho let platí pravidlo, že kdo si chce naživo užít to nejlepší z moderního jazzu, měl by zavítat do olomouckého Jazz Tibetu. Nadcházející dva týdny to potvrdí do puntíku. Jazz Tibet se totiž dočká velkých návratů a na svém pódiu přivítá GoGo Penguin a Portico Quartet. Dvě britské formace, každá esteticky jiná, každá rozdílně uchopující podobu klubového jazzu.

Už samotný fakt, že se (na Olomouc) velké kapely v pravidelných intervalech do Jazz Tibet Clubu rády vracejí, svědčí o tom, že tamější prostředí má určitou auru a sílu. Ostatně, skazky o intenzitě toho místa se mezi zahraničními hudebníky šíří jako tichá pošta. GoGo Penguin už to zažili před dvěma roky a snad i právě proto se teď trio vrací na místo činu. O desku bohatší, ostřílenější. „GoGo Penguin ve své tvorbě pracují s výraznými melodiemi, takže se, laicky řečeno, dobře poslouchají. V2.0 je album hodně jazzové, nese v sobě ale vlivy klasiky nebo trip-hopu. A na první poslech se taky zdá, že je to jednoduchá hudba. Jenomže je to jazz a jazz je plný záludností, neočekávaností a kudrlinek,“ psala po prvním koncertě Helena. Když si k tomu přidáme přiznanou inspiraci Aphexem Twinem, dá se odtušit, že i podruhé se v Olomouci chystá jazzová párty, u které se bude tančit o sto šest. Poznačte si do kalendářů datum 3. října.

A poznačit si rovnou můžete i 11. října. To se v Jazz Tibetu představí Portico Quartet. Výrazná formace, která míchá jazz s elektronikou, ambientem a minimalismem, prožívá reinkarnaci. Poté, co jako trio koketovala s trip hopem a dubstepem (což jsme měli naživo taktéž možnost okusit), se letos vrátila ke své původní úspěšné žánrové fúzi. Jejich nejnovější album Art In The Age Of Automation potvrzuje, že nic nezapomněli a cit pro podmanivé zvukové krajiny jim zůstal.

Nabídka Jazz Tibetu tím nekončí. Koncem října ještě bude hostit Shilpu Ray a v listopadu pak Hidden Orchestra. O tom ale zase příště. Teď plánujte volno a kupujte lístky na tento jazzový dvojboj.

GoGo Penguin, Olomouc – Jazz Tibet Club, 3. 10. 17
Portico Quartet, Olomouc – Jazz Tibet Club, 11. 10. 17

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.