Ostře sledované songy: Unknown Mortal Orchestra – Multi-Love

Čas od času se v naší pondělní rubrice Ostře sledované songy věnujeme i umělcům, kteří už těžko mohou patřit k žhavým tipům na dosud neobjevené nováčky a budoucí naděje, ale stále se jim dle našeho názoru nedostává tolik publicity, kolik by si zasloužili. Unknown Mortal Orchestra jsou jednou z těch kapel, které již mají své jméno mezi příznivci psychedelického popu, tedy žánru, jenž je prakticky dlouhodobým alternativním fenoménem objímajícím jednoduché melodie čerpající z tradice šedesátkové harmonie a folkového písničkaření. Jen si zkuste zahrát jakoukoliv současnou skladbu spadající pod tuto kategorii na akustickou kytaru a přesvědčíte se o tom sami.

Jejich letošní třetí album Multi-Love, které vyšlo koncem května na americkém nezávislém labelu Jagjaguwar, se nestalo zrovna předmětem hypu zahraniční kritiky. Přesto je to jeden z klenotů letos zrozené popové psychedelie, Unknown Mortal Orchestra se na něm předvádějí v eklektičtější podobě, oproti jejich předchozí desce II se produkce dostává do popředí, ale je to nadmíru vyleštěná, kreativní a zábavná produkce. Ještě před dvěma lety hráli rozvazbený plovoucí surf rock, dnes zní, jako by strávili pár opojných večerů s Arielem Pinkem (průvodním singlem se nenechte zmást!). Pokud se art-popové koláže, které nezapomínají na srdce písničky budou dále vyvíjet tak, že se stanou snadno popsatelným globálním trendem, já se zlobit nebudu. Multi-Love mě baví.

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na našem facebookovém profilu.  

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.