Ostře sledované songy: Jason Isbell - Children of Children

Jason Isbell hraje tradiční jižanský folk a za sebou má taky poněkud tradiční životní příběh hudebníka. Na začátku tisíciletí prožíval úspěšné chvíle s rockovou kapelou Drive-By Truckers, s nimiž nahrál 3 oceňované desky, jenže zároveň si vypěstoval závislost na alkoholu. A z kapely ho kvůli ní nakonec vyhodili. Díky nové známosti se však vyléčil a nastoupil na sólovou kariéru - jeho dva roky stará deska Southeastern získala velký ohlas a neméně špatně si vede i jeho čerstvá nahrávka Something More Than Free. Silné melodie, otevřené a emotivní texty (zaobírající se například smrtí jeho otce) a atmosféra amerického jihu.

Ve skladbě Children of Children, kterou vám přinášíme v dnešním dílu OSS, zpívá Isbell pro změnu o své matce - nebo přesněji o tom, že se nějakým způsobem cítí proviněný za to, že jí „sebral“ kus života - Isbell se jí totiž (neplánovaně) narodil už v sedmnácti letech. „All the years I took from her / Just by being born“, zní v refrénu.

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na našem facebookovém profilu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.