Francouzské freak-folkové divoženky CocoRosie připravují na 28. května nové album Tales of GrassWidow. Čekání na desku zkracují tím, že postupně vypouští skladby na ní obsáhlé.
Švédští synthpopoví vizionáři The Knife ukončují sedmileté mlčení a již 8. dubna se navrátí se svou čtvrtou studiovou nahrávkou Shaking The Habitual. Pro nedočkavce ji na internetu nabízejí k poslechu v týdenním předstihu.
Cenou Grammy ověnčení američtí rockeři Kings of Leon dokončují svou další studiovou desku. Doposud nepojmenovaný přírůstek do diskografie vyjde v průběhu září. Pro magazín NME to prozradil baskytarista Jared Followill.
Stačilo jedno dlouho uzrávající rozhodnutí a sestava jedné z nejopěvovanějších progressive metalových skupin současnosti se scrvkla na polovinu. Baroness opouští baskytarista Matt Maggioni a bubeník Allen Bickle.
Na poli alternativní muziky výrazní a stěží zaměnitelní Deerhunter ukončují tříleté tvůrčí mlčení a 7. května vydají nástupce výborné nahrávky Halcyon Digest. V pořadí šestá studiová deska se bude jmenovat Monomania.
To, že Sigur Rós vydají v letošním roce novou desku, je věc již delší dobu známá. Nyní zasnění Islanďané konečně poodhalují roušku tajemství, kterou doposud informace o nahrávce zahalovali.
Brooklynská hudebně tklivá pětice The National zveřejnila bližší informace ke svému novému studiovému počinu. Nástupce úspěšné High Violet se bude jmenovat Trouble Will Find Me a vyjde 20. května.
Ve čtvrtek, 21. 3., přivítá olomoucký Jazz Tibet Club v rámci Czerish festivalu vzácnou návštěvu. V jeho prostorách totiž zahrají společně s hosty Mark Geary a Paul Tiernan, jedni z nejvýraznějších představitelů folkové melancholie sychravé krajiny Irska.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.