Deerhunter v květnu představí Monomanii

Deerhunter, foto Bryan Meltz Deerhunterfoto: Bryan Meltz

Na poli alternativní muziky výrazní a stěží zaměnitelní Deerhunter ukončují tříleté tvůrčí mlčení a 7. května vydají na dvorním labelu 4AD nástupce výborné nahrávky Halcyon Digest. V pořadí šestá studiová deska se bude jmenovat Monomania.

Americký, ambientně-psychedelický kvintet se při vymýšlení názvu nechal inspirovat psychologickým termínem, který se v teorii objevuje od 19. století. „Monomania“ je definována jako úpěnlivá koncentrace na jeden objekt nebo jednu myšlenku a milovníky konspirací jistě potěší fakt, že frontman Bradford Cox název desky „předpověděl“ již ve dva roky starém rozhovoru.

Pro časopis Rolling Stone tehdy řekl: „V průběhu mého hudebního života jsem si uvědomil, že nemám žádný život osobní. Ostatní členové kapely to vždycky dokázali skloubit, ale já měl vždy jen monomanii (!). Dokážu být naráz posedlý jen jednou věcí, která mě činí šťastným – muzikou nebo nějakou osobou.“ Protentokrát si na nějaký čas opět vybral muziku...

Tracklist:

Neon Junkyard

Leather Jacket II

The Missing

Pensacola

Dream Captain

Blue Agent

T.H.M.

Sleepwalking

Back to the Middle

Monomania

Nitebike

Punk (La Vie Anté:rieure)

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.