Irští písničkáři Paul Tiernan a Mark Geary vystoupí už ve čtvrtek v Olomouci

Mark Geary a Paul Tiernan, foto Ivi Rebova Mark Geary a Paul Tiernanfoto: Ivi Rebova

Ve čtvrtek, 21. 3., přivítá olomoucký Jazz Tibet Club v rámci Czerish festivalu vzácnou návštěvu. V jeho prostorách totiž zahrají společně s hosty Mark Geary a Paul Tiernan, jedni z nejvýraznějších představitelů folkové melancholie sychravé krajiny Irska.

Mark Geary začal svůj písničkářský um rozvíjet poté, co v roce 1992 jako čerstvě plnoletý emigroval z Dublinu a vydal se vstříc kulturně a inspiračně bezednému New Yorku. Tam se po boku Jeffa BuckleyhoSinéad O'Connor či Katell Keineg vypracoval v osobitého písničkáře, který od té doby vydal čtyři studiová alba (jeho poslední deska Songs About Love, Songs About Leaving vyšla v loňském roce) a napsal stejný počet filmových soundtracků. Dodnes ho pojí silné přátelské pouto s Glenem Hansardem (The Frames), a jak sám přiznává, často se navzájem zásobují inspirací.

Taktéž Paul Tiernan svůj domovský ostrov a místo whisky zaslíbené opustil a přesídlil do Francie. Cit pro nezaměnitelnou irskou hudební tvářnost z něj však nevymizel.

Vstupenky na olomoucké vystoupení pořídíte v obvyklých předprodejích za 150 Kč, na místě vás pak vyjdou na 200 Kč.

Mark Geary, Paul Tiernan a hosté se vedle Olomouce představí také v Milevsku (22. 3.) a Praze (23. 3.)

Mark Geary+Paul Tiernan, Olomouc - Jazz Tibet Club, 21. 3. 13

Mark Geary+Paul Tiernan, Milevsko - Galerie M, 22. 3. 13

Mark Geary+Paul Tiernan, Praha - Divadlo Archa, 23. 3. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.