První letošní Bedekr se ohlíží za deskami ze dvou kontinentů. Ten „starý“ zastupuje německý skladatel Nils Frahm, folkař John McGregor z Anglie či domácí lo-fi parta z Šumavy Walden. Americkou část recenzí pak tvoří raperka Dessa, která už v dubnu zavítá do Česka, nostalgičtí kliďasové Hovvdy či synthpopoví Porches. Do toho si nenechte ujít ani recenzi na novou kompilaci z dílny pražského labelu Genot Centre. 

Opavský hudebník Ondřej Anlauf vystupující pod monikerem Naive Music vydává svou debutovou nahrávku. Ta vychází u labelu Bughead Records, kde bude v březnu dostupná na kazetě. Eponymní debut čítá 15 napůl zpívaných a instrumentálních skladeb zaznamenaných na čtyřstopý analogový rekordér.

Další z koncertů pod hlavičkou AlterEcha bude ryze kytarový. V Olomouci se v listopadu tradičně převalují husté podzimní mlhy a do těchto sychravých dní se kytarová dřeň hodí jako ulitá, soudíme. Ve středu 29. listopadu se v nových prostorech SF Mini představí ±0 a Johnny The Horse.

Chvíli se nám nechtělo cestovat, ale nebojte, my to doženeme. V dalším díle našeho recenzního Bedekru se rozjedeme v Česku se Zrní a ostravským elektronikem Lowmoe, v přístavním Gdaňsku se zastavíme za postklasikem Stefanem Wesołowskim, v Rusku okusíme industriální synthy WWWINGS, trochu něhy nabereme na Islandu u Sóley a v Americe se nejprve ponoříme do imaginativního saxofonu Colina Stetsona a introspektivní proměny Marka Lanegana. Tak místo krosny sbalte přehrávače a pojďte si hrát na cestovatele spolu s námi.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.