Opavský lo-fi hudebník Naive Music debutuje

Opavský lo-fi hudebník Naive Music debutuje

Opavský hudebník Ondřej Anlauf vystupující pod monikerem Naive Music vydává svou debutovou nahrávku. Ta vychází u labelu Bughead Records, kde bude v průběhu března dostupná na kazetě. Eponymní debut čítá 15 napůl zpívaných a instrumentálních skladeb zaznamenaných na čtyřstopý analogový rekordér. Debut přichází týden po singlu In Reverse, který jsme přinesli v premiéře.

Anlauf začal po působení v několika kapelách samostatně tvořit na přelomu let 2014 a 2015. „Tato cesta se pro mě ukázala zajímavější, než jsem čekal. Postupně jsem objevoval, jak velký význam má provedení nahrávky na celkový dojem z díla a že je pro mě forma stejně důležitá, jako obsah,“ říká.

Při skládání hudby i psaní textů se uchyluje k minimalistickému, podle vlastních slov až naivnímu přístupu. „Intuitivně skládám slova a dostupné zvuky do strohých či pestřejších obrazů, aniž bych výsledek výrazně promýšlel. Jednotlivé skladby jsou převážně introvertní opisy malých příběhů, osobních dojmů, pocitů a zdánlivě zanedbatelných okamžiků.“

Od jeho přístupu se odvíjí také tvorba nahrávek, kdy počítač postupem času vystřídaly analogové kazetové 4-tracky. V písničkách se navíc kromě klasických výrazových prostředků (zpěv, kytara, jednoduché synťáky, bicí automat) objevují i improvizované nástroje (dřevo, železné profily, plechovky, sláma).

„V analogovém prostředí nehledám nostalgii, ale spíš oproštění se od zmatečného digitálního přístupu neomezených možností a nastavení lidského měřítka své tvorbě,“ říká.

Specifické nahrávání má za následek i to, že Anlauf zatím neplánuje živá vystoupení. „Výsledkem práce je pro mě konkrétní, uzavřená nahrávka, ve které je řečeno vše.“

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.