27 chystají druhou desku, předznamenávají ji Cestopisy souše

Folkové duo 27 roztříštilo do světa první střípky ke své druhé desce. Nástupce loňských Meziplanetárních soustav, které nám svou zhudebněnou poezií učarovaly, vyjde o letošní zimě. Název si dvojice dosud tajuplně střeží, při nedávném povídání nám však prozradila, že deska bude „tvrdší, důraznější a půjde více na dřeň“, tematicky se pak od debutu odkloní a odehraje se „ve znamení destrukce, kdy místo symbiózy a dialogu vznikají jednotlivé monology.“

Známo také je, že se na nové nahrávce objeví hosté, jež pomohou zhutnit minimalistické kompozice kytary a houslí, kterými se 27 prezentovali na prvotině, a že produkce se opět ujme Tomáš Neuwerth.

Jako první ochutnávku Ondřej Mataj a Veronika Linhartová nabízejí živý záznam písně Cestopisy souše. Skladba, nahraná na koncertě ve stínu Adršpašských skal, bude nové album uzavírat. Veselé východisko nám tak deska nejspíš nenabídne, bude se krásně tesknit.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.