Adam Cohen, syn legendárního Leonarda Cohena, zavítá v prosinci do Prahy

Adam Cohen Adam Cohen

Syn světoznámého hudebníka Leonarda Cohena, Adam Cohen, se letos poprvé představí v České republice – šestého prosince zahraje v pražském Divadle U Hasičů.

Cohen vydal počátkem října své nové album s názvem Like a Man, k němuž se také váže současné mezinárodní turné, v jehož rámci navštíví hlavní město Prahu.

Ačkoliv svůj eponymní debut vydal již někdy před třinácti lety, Like a Man je teprve jeho třetí sólová deska; na ní zároveň mnohem více odkazuje na rodinné dědictví v podobě folk-popových aranžmá. Ke své právě vyšlé nahrávce sám dodává: Mám pocit, že jsem konečně dospěl. Celou dobu jako bych se toho bál, prostě jsem nechtěl, aby si všichni mysleli, no jo, to je syn Leonarda Cohena. Jenže jsem zjistil, že jsem na té hudbě vyrostl, a vždycky mi byla blízká. Tak jsem to zkusil po svém. Cítím to jako zadostiučinění, jako tichou výhru sám nad sebou. Je to skvělý pocit.”

Při příležitosti pražského koncertu Cohena doplní speciální host, zpěvačka, kytaristka a cellistka v jedné osobě, Mai Bloomfield.

Vstupenky lze zakoupit v síti Ticketpro, či přímo v Divadle u Hasičů.

Adam Cohen, Praha - Divadlo U Hasičů, 6. 12. 11

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.