Alternativa streamuje online své Intermezzo

REK REK foto: Alžběta Kočvarová

Počet online festivalů s postupujícím podzimem roste a se zrušeným ročníkem se nesmířila ani pražská přehlídka hutné hudby. Její obývákové Intermezzo nabídne během pátku 13. a soboty 14. listopadu streamy live setů hned několika domácích umělců a projektů, žánrově se pohybujících od noiserocku, přes avantgardní jazz až k progresivní či experimentální elektronice.  

První večer zahrají divákům u televizních či laptopových obrazovek pražští Nusle Sound System nebo barokně-psychedelická čtveřice Tábor z labelu Stoned to Death. Představí se i experimentální hudebník Tomáš Knoflíček z Gurun Gurun se sólovým setem a pro speciální vystoupení se spojí trojice sestávající z dronaře Sweepse 04, neúnavného houslisty Daniela Meiera a jazzového trombonisty a skladatele Jana Jiruchy. Páteční noc uzavře Penumbra Vortex – nový droneový projekt Daniela Kozlíka známého ze slovenského doomového dua Möbius. 

Sobotní program otevřou Ivan Palacký, Lucie Páchová, Elia Moretti a Milan K. Jakeš, kteří se z větší části potkali například v Pražském improvizačním orchestru, což dává tušit, kam bude jejich jistě nepředvídatelný set směřovat. Následovat budou producenti Mango Object aka Wim Dehaen z vydavatelství Genot Centre a Střed Světa z labelu Baba Vanga. Trumpetista Štěpán Hruška doprovodí hlučné duo z budějovického podhoubí REK, jehož členy známe například z Depakine Chrono nebo India. S tříštěnými texturami varhanních zvuků pracuje slovenská skladatelka 3C 273 a hned po ní Intermezzo uzavře hybridní set od brněnského experimentátora a člena kolektivu AVA Ssnurssly, který slibuje raritní kazetové nahrávky i field recordings. Koncerty budou přenášeny živě z pražské MeetFactory. 

Dvoudenní bezplatný stream poběží na Facebooku a webu akce. Festival letos prodává také limitovanou edici udržitelného merchandise s vrstveným motivem Alternativy v duchu letošního vizuálu. Výtěžek z prodeje poputuje sociálnímu centru Přestupní stanice. 

Alternativa 2020: Intermezzo, Praha – MeetFactory – online, 13.–14. 11. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.