Americký písničkář Mark Lanegan ohlásil nové album a na jaře zavítá do Česka

Mark Lanegan Mark Lanegan

Hned dvě velké novinky potěší příznivce amerického barda oplývajícího nezaměnitelným barytonem, Marka Lanegana.

Nejdříve se šestého února po dlouhé odmlce připomene s novou sólovkou, ta ponese název Blues Funeral a vyjde u labelu 4AD.

Laneganova sólová tvorba začala již roku 1990 albem The Winding Sheet a navzdory účinkování v jiných projektech se jí nikdy nepřestal věnovat. Z jeho ostatních projektů uveďme grungeové Screaming Trees, Queens of the Stone Age či jeho nedávnou kolaboraci s Gregem Dullim nesoucí název The Gutter Twins. V posledních letech se pak Lanegan věnoval hlavně spolupráci s bývalou zpěvačkou Belle and Sebastian, Isobel Campbell.

Druhá, neméně radostná novinka, se týká jeho evropského turné, v jehož rámci zavítá i do České republiky. Koncert se uskuteční v úterý dvacátého března v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky jsou k dostání za 350 Kč (+ poplatky) v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, či na pokladně Lucerna Music Baru.

Mark Lanegan, Praha - Lucerna Music Bar - 20. 3. 12

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.