Apollo 2020: album roku nahrála Amelie Siba

Amelie Siba, Lucerna Music Bar 2021 Amelie Siba, Lucerna Music Bar 2021 foto: Libor Galia

Dye My Hair písničkářky Amelie Siby je albem roku. V pražské Roxy zahrála stejně jako dalších šest nominovaných (Dukla, Lenka Dusilová, Květy, Povodí Ohře, Tata Bojs a teepee). Obdobně jako v případě nedávno udělených Vinyl, také Apollo letos slaví deset let. 

O vítězce rozhodla dvanáctičlenná porota složená z publicistů a dramaturgů, podle nich jde o debut, jaký se tu dlouho neobjevil. „Dye My Hair představuje vyzrálé písničkářství a zároveň zcela přímý intimní vhled do období dospívání,” říká Pavel Turek. Hudebnice si dělá věci podle sebe, a to je dle něj základem jejího úspěchu. „Amélii Sibě se podařilo zachytit zranitelnost, odhodlání i nejistotu teenagerských let způsobem, který jde napříč různými publiky a je srozumitelný pro starší ctitele folku i mladší uživatele Instagramu. Ruku v ruce s autorskou vizí pak jde i sympatická snaha ohlídat si vše další okolo tvorby: od mixu nahrávky přes podobu obalu.”

Součástí ceny je šek na 40 tisíc korun od Ochranného svazu autorského a soška Apollo od Maxima Velčovského a Jana Jaroše. Záznam z udílení má být ke zhlédnutí na webu ČT (v době vydání nebyl k dispozici).

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.