Audiotip: Youcoco představují své vize. Blíží se nová deska?

YouCoco YouCoco facebook kapely

Překvapila-li vás nedávná folkařina, s níž se Youcoco po čtyřleté odmlce připomněly, vězte, že dvě Slovenky stále umí řádně hrábnout do strun. Potvrzuje to nový singl Vision 45, který si můžete zadarmo stáhnout.

Zpět je garáž, zpět je špinavý hluk i rozmázlá psychedelie. „Ulietame si obe na psychedelii už dlhšie, nie je to pre nás žiadna modná vlna, ale smer, ktorý cítime (napr. Dungen, The Warlocks, Tame Impala),” připomínají Youcoco a Radka, polovina dua, starající se o kytaru, poodhaluje inspirační a tematickou rovinu: „Nápad na túto skladbu prišiel nenápadne, keď som vyčerpaná po každodennej práci hľadela na divoké írske more, dumala nad zmyslom konzumnej spoločnosti a počúvala pri tom Foxygen, posledný album My Bloody Valentine a aj vážnu hudbu. Svoju úlohu zohrali aj filmy Davida Lyncha, najmä Mulholland Drive a hudba skvelého westernu Dead Man.”

Dva singly ve dvou měsících by mohly naznačovat brzké vydání alba. Ostatně, čas už by na něj po čtyřech letech pomalu byl. Jaká je realita? „Materiálu na novú dosku je veľa, no v tomto momente žiadne vydanie neplánujeme, myslím, že textovo bude istotne pozitivnejšia, berieme život s väcšou lahkosťou,” naznačují Youcoco a my můžeme mírně smutnit, znajíce alespoň střípky a náladu, které se na nahrávce dočkáme.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.