Audiotip: Když WWW remixují Jean-Michela Jarreho

WWW, Brno WWW, Brno Libor Galia

Jean-Michel Jarre vydal na začátku května své patnácté album, druhé ze série pojmenované Electronica. Jeden z otců francouzské elektronické hudby se na, dle jeho vlastních slov, nejambicióznějším projektu setkává s pestrou paletou jmen – mimo jiné s Julii Holter, Massive Attack, Peaches anebo Edwardem Snowdenem. Nyní si v rámci vypsané soutěže přisadil i Ondřej Anděra z WWW.

Vzešlý remix je možné poslouchat na stránkách soutěže. „Dozvěděl jsem se o ní [o soutěži] náhodně v pátek v noci – dva dny před jejím deadlinem,” uvedl ke svému příspěvku Anděra. „V hrudníku se mi rozezněl zvon a pustil jsem se do toho – bezesná noc-den – více času nebylo.” Výherce, jemuž skladba vyjde u labelu Columbia, vybere komise; veřejně je ovšem možné hlasovat ve vedlejší soutěži. Výsledky budou známy na konci června.

Začal jsem tvořit hudbu, když mi bylo třináct, a to se stalo právě díky poslechu alb JMJ,” dodal Anděra. Jeho vyjádření vzápětí bylo doprovozeno upomínkou na klip ke skladbě Evropa z Tance sekyr, v němž hraje na laserovou strunu. Podobnou právě používá i Jarre. 

WWW zatím příležitostně vystupují, o nové tvorbě se nemluví. Atomová včela vyšla před třemi lety. Anděra alias Sifon vydal loni v létě sólový debut.

 

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.