ba:zel vydávají album remixů, spolupracují s Martinem Tvrdým, Mary C či Dizzcockem

ba:zel ba:zel

Česko-polská dvojice ba:zel, objevující všechny kouty temné melancholie, rozšiřuje svou sbírku o novou nahrávku – desku remixů. Nápad vydat remixy se kapele válel v hlavě už delší dobu a původní plán byl realizovat ho ještě před vydáním debutového alba. Nakonec se sled událostí změnil a remixy se objevují až nyní.

Veškerá pozornost je na RMX soustředěna na skladbu Pace, neboť ta se dočkala hned čtyř nových verzí. Svoje vize do ní promítli Dizzcock, Ježíš táhne na Berlín, Lovenius a Mary C s Martinem Tvrdým.

Desku uzavírá track Mandatory 2.0. Ten vznikl v koprodukci s Gašperem Šantlem, zvukařem kapely a zároveň slovinským producentem. Jelikož obsahuje nové, původní beaty a vokály, spíš než za remix může být považován za skladbu, která vyrostla ze společného úsilí tří hudebníků.

EP je věnováno památce Adama Holého, fotografa, jenž loni náhle zemřel. Pro ba:zel stihl vytvořit několik fotek a jedna z nich nyní zdobí taky RMX.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.