Sýček ožívá, zahraje s duem ba:zel a dalšími v brněnském Bajkazylu

Sýček Sýček

Další z koncertů pořádaných pod hlavičkou Bed People Booking představí v brněnském Bajkazylu tři projekty, ba:zel, Sýček a úplně první vystoupení tak trochu tajemstvím zahalených Jack Rabbit's Palace. Trojkoncert je na programu v pátek 19. listopadu.

Temně snoví ba:zel jsou produktem multimediálního umělce Daniela Vlčka a hudebnice Eweliny Chiu aka Ai fen. Sami rádi uvádějí, že je projekt jejich dítětem, což naznačuje intimitu skladeb, které se pomalu ovíjí kolem svých posluchačů a přes domnělou křehkost si vynucují neustálou pozornost. Duo se pohybuje nejen na české scéně, často vystupuje také u rakouských sousedů nebo jinde v zahraničí.

Sýček oproti tomu brázdí především české lesy, o to víc je v kruzích tuzemské hudební alternativy slyšet. Před rokem prošel kompletní proměnou, vzhledem k pandemii se ale tahle „česká krautrocková legenda“, jak kapelu kolem básníka a hudebníka Libora Staňka označili organizátoři, dostává znovu na světlo až poslední dobou.

O kapele Jack Rabbit's Palace toho nevíme o moc víc, jen že se věnuje žánru, který sami nazvali post-country. Tajemnou atmosféru utvrzuje už původ názvu z kultovního seriálu Twin Peaks – nechme v sobě proto růst vzrušení z očekávání jejich prvního živého koncertu. Nakonec zahraje ještě dvojice z Kroměříže, Jiří Ladzianský a Miroslav Šilhánek, oba si odskočili z kapely Franzie a vystoupí jako Všetuly. Bed People Booking slibují syrový, krátký a intenzivní zážitek.

BAZEL+Sýček+Jack Rabbit's Palace+Všetuly, Brno – Bajkazyl, 19. 11. 21

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.