Bare Escape křtí debut. Brněnská supergroup v Kabinetu Múz

Bare Escape křtí debut. Brněnská supergroup v Kabinetu Múz

Ač ten termín mě v kontextu českého hudebně publicistického žargonu docela štve, pro nové seskupení se známými tvářemi převážně brněnských hudebníků (a hudebnic) skutečně sedne. Něco jako superskupina Bare Escape opravdu jsou, podívejme se na tu sestavu: Aleš Gajdošík, kytarista a zpěvák z De Mood a Ette Enaka, Tomáš Hruban a David Mikeš z VOODOOYOUDO a baskytaristka Vendula Pukyšová z postpunkových sinks. Svůj osmiskladbový debut In a Flash nahráli živě kdesi v Babicích (u Brna) pod vedením Rhyse Braddocka a vydali ho loni v listopadu. Vinylový formát desky je prvním zářezem Kabinet Records, původně vinyl shopu při klubu Kabinet Múz, který se tímto začíná profilovat i jako label. Po vynucené koronavirové pauze se křest uskuteční ve středu 10. června právě v Brně. 

„V Bare Escape se prolíná několik hudebních přístupů, nejznatelnější je intuitivní, avšak přesná kytarová hra Aleše Gajdošíka a zpěv, který osciluje mezi deklamováním, melodickými pasážemi i emotivním shoutingem“, přibližují svou první vydanou kapelu z Kabinetu Múz.

Během stejného večera můžeme očekávat ještě psychedelický shoegaze ostravských At Bona Fide, kteří představí letošní únorovou desku Greatest Hits. „Hluková katedrála made in Ostrava.“ A spolu s nimi duo Sekvoye s osobitou poetikou Mikuláše Hamerly, aktuálním albem Ramúr a noisově chaotickými beaty v elektronické alchymii Štěpána Kopečného.

Bare Escape+At Bona Fide+Sekvoye, Brno – Kabinet Múz, 10. 6. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.